Zumbi F-11

Zumbi F-11

Zumbi F-11

Jeżdżę na Zumbi F-11już od jakiegoś czasu, wiec czas na podsumowanie i ocenę. 22.07.2020

Polska marka rowerowa, Zumbi Cycles zyskuje coraz większa popularność w Europie a charakterystyczna sylwetka roweru do Enduro F-11 – pojawia się na coraz większej liczbie zawodów.

To co czyni ten rower Zumbi F-11 wyjątkowym to możliwość stworzenia go od samego początku wedle swoich upodobań i potrzeb, nie tylko pod względem części, ale również geometrii ramy.

Zumbi F-11 650B Enduro jest dostępny z opcja dopasowania geometrii ramy, oznacza to ze współpracujesz bezpośrednio z jej projektantem dobierając parametry pasujące do Twojej budowy i stylu jazdy. (…)
www.zumbicycles.com/bikes

Jeśli chcesz się dowiedzieć jaka geometrię wybrałem i jak się sprawdza na trasie, śledź cyfrowa wersje magazynu w której wkrótce ukaże się pełna recenzja modelu: www.enduro-mtb.com

Teraz przedstawię Wam krótkie podsumowanie.

Model F11 Zumbi ręcznie montowany w Polsce jest wykonany ze stopu 7020 (aluminium lotnicze) i dopasowany do Twoich wymagań.

Amortyzatory Rockshox Pike RC3 działają idealnie

35 mm Hope Stem gwarantuje szybkie i precyzyjne ruchy kierownicą, a w połączeniu z 780mm Burtech Ride – umożliwia zachowanie ofensywnej i stabilnej pozycji.

Amortyzator Monarch RC3 jest zapuszczony w ramie co pozwala na utrzymanie niskiego środka ciężkości i jazdę na średniej kompresji.

Napęd Full SRAM XX1 z tarcza 36 T – utrzymuje obciążenie na poziomie 12.8 kg, podobnie jak lekkie 1650 – gramowe koła.

Rower jest wyposażony w nowe 650B ibis 741, obręcze z włókna węglowego o których wkrótce więcej napisze. Ich wewnętrzna 35mm i zewnętrzna 41mm szerokość robi wrażenie.

Hans Dampf 2.25 z tylu jawi się jako 2.4 na 741 obręczach i faktycznie oszczędza kilka niezbędnych gram.

Model F11 Enduro ma 150mm skoku. Napędzany jest autorskim systemem zawieszenia FPS System i wprawia w ruch koła 650b

Dźwignie hamulce Hope Race dają spora moc przy niskiej masie i maja znakomita modulacje.

Geometria jest całkowicie dopasowana indywidualnie i wkrótce zamieszczę jej dokładna recenzje , póki co mogę powiedzieć ze jest niska i bardzo agresywna.

Zumbi Cycles to rowery ręcznie robione w Polsce. Jeśli chcesz – możesz współpracować z projektantem na każdym etapie tworzenia Twojego unikalnego roweru.

ENDURO Mountainbike Magazine; Trev Worsey

Wypełnij formularz: www.zumbicycles.com/pl/formularz-custom/

Najlepsze ramy enduro z wyprzedaży, znajdziesz pod linkiem ramy rowerowe

22.07.2020