Warsztat rowerowy

Warsztat rowerowy

Warsztat rowerowy

Co potrzebujesz, żeby samemu zbudować rower?

Lata użytkowania roweru dh, dają nam nie tylko masę doświadczenia, dobry serwis rowerowy ale też tonę części, które zalegają ukryte gdzieś w kącie szafy. A gdyby tak zamiast kupować kolejny rower do downhillu, po prostu go taniej złożyć? Oczywiście, pudełko części to trochę za mało, ale może być inspiracją i motywacją do rozpoczęcia poszukiwań.

Robimy własny najlepszy serwis rowerowy. Wyposażamy się w części i podzespoły, które najlepiej odpowiadają naszym wymaganiom. Rama do dh to kręgosłup roweru, dlatego musi być bez skazy, ponieważ od jej trwałości zależy bezpieczeństwo ridera. Warto zainwestować w porządną ramę do DH, która służyć będzie przez lata, a komponenty systematycznie dokupować. Precyzyjnie wybrany rozmiar ramy roweru zapewni nam wygodę i doskonałe panowanie nad rowerem. Rowerowa rama na zamówienie? To opcja dla osób z zasobniejszym portfelem, ale ma on głęboki sens, zwłaszcza jeśli chcemy zbudować maszynę, która ma nam służyć przez dłuższy czas. Prosty i ponadczasowy design ram full-suspension od producentów rowerów nie ulegnie chwilowym kaprysom i falom popularności. Rama na zamówienie może stać się rozwiązaniem kwestii sprzętowych na lata.

Proces wyboru podzespołów jest najbardziej interesującą i angażującą częścią projektu, która niesie ze sobą nieocenioną wartość- poszukując części do własnej maszyny automatycznie wzbogacamy naszą wiedzę. Dowiadując się czym różnią się kolejne modele hamulców, stajemy się świadomymi użytkownikami sprzętu, co zaprocentuje podczas awarii na trasie lub wizyty w serwisie. Serwis rowerowy Bielsko Biała nie będzie już naszym irytującym wpisem podczas weekendu.

Warto przejrzeć wspomniane na początku pudełka, ponieważ istnieje szansa, że część z ich zawartości będzie dało się wykorzystać w nowej maszynie. Przy odrobinie szczęścia w sklepach internetowych możemy trafić na końcówki serii, wyprzedaże, rabaty, przez co osprzęt trafi do nas za ułamek ceny. A skoro już szukamy okazji, to nie wykluczone, że na portalach aukcyjnych ktoś będzie się pozbywał nietrafionego prezentu albo nagrody. W ten sposób możemy otrzymać rower dh, w którym każda część jest dokładnie taka, jakiej potrzebujemy i to za rozsądne pieniądze, bo zbudowany we własnym serwisie rowerowym. Pamiętajcie, żeby wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. W internecie można kupić na prezent gotowe zestawy serwisowe do rowerów.

Skoro już składamy rower do downhillu to dlaczego by nie dopracować kolorystyki? Od kierownicy, mostka, przez tarcze aż po wentyle- możliwości są nieskończone. Jeśli pokusimy się o wybór ramy na zamówienie w ulubionym kolorze lub nawet deseniu (Najlepsi europejscy producenci oferują nieograniczone możliwości pod tym względem) nasza maszyna będzie wyjątkowa i nie do podrobienia- w manufakturach, nigdy nie powstają dwa takie same rowery na zamówienie! Koledzy będą Wam zazdrościć.

Warsztat rowerowy – podsumowanie

Podsumowując rower do dh, lub fr da się złożyć w niedużych pieniądzach. Nie oszczędzajcie tylko na ramie do dh i jeśli kupujecie amortyzatory, czy koła dh używane – dokładnie sprawdzajcie ich stan. Tu chodzi o Wasze bezpieczeństwo w bike parku. Nie zapominajcie też o protekcji. Kaski i ochraniacze to podstawa.