Super Enduro

Super Enduro

Super Enduro – rowery full suspension na najcięższe trasy i weekendowe wypady do bike parku

Istnieją trasy wymagające oraz te naprawdę EPICKIE ścieżki. To miejsca, gdzie umiejętności liczą się tak samo jak sprzęt i tylko razem pozwalają w pełni cieszyć się zjazdowymi okolicznościami. Jeśli nazwy takie jak Saalbach Hinterglemm, Leogang, czy Spicak albo Winterberg nie są Wam obce, to doskonale też wiecie, jak bardzo rama full suspension jest potrzebna w takim ekstremalnym terenie.

Nie bez przyczyny od wielu już lat w downhillowym pucharze świata widzimy jedynie rowery full. Te najdziksze ścieżki są sprawdzianem najnowszych technologii, które inspirują amatorów. Trasa pucharu świata w downhillu w Leogangu to 543m różnicy wysokości na 2600metrach, co pozwala osiągnąć prędkości dochodzące do 80km/h. Bikepark Leogang zapewnia odwiedzającym co najmniej kilka tras o najwyższym stopniu trudności. Warto zachować nerwy ze stali, jednak rama rowerowa ze stali nie musi być- aluminium lotnicze 7020 sprawdzi się w 100%. Ważne także, aby amortyzator pracował inteligentnie. Damper ustawiony odpowiednio do wagi ridera odciąży stawy, ale jednocześnie przyjmie odpowiednią energię podczas oblatywania dużych przeszkód. Zawieszenie w systemie wirtualnego punktu obrotu (FPS) zniweluje wpływ pedałowania i hamowania na pracę amortyzatora, dzięki czemu pozostanie on aktywny nawet podczas hamowania, a kiedy zajdzie potrzeba dokręcenia, cała energia zostanie przekazana w zwiększenie prędkości. Rower full z dwupółkowym widelcem poczuje się na ciężkich trasach jak w swoim naturalnym środowisku.

Wielbiciele ostrej jazdy, ale na nieco bardziej wszechstronnych rowerach powinni zwrócić uwagę modele Super Enduro. Rowery, które dedykowane są startom w Enduro World Series, poradzą sobie z najcięższymi trasami, ale w przeciwieństwie do rowerów stricte zjazdowych, będą w stanie zaatakować także podjazdy. Środek ciężkości usytuowany możliwie najniżej sprawia, że taka maszyna doskonale trzyma się trasy, a zawieszenie o skoku 180mm wybiera wszystkie korzenie i świetnie radzi sobie z konkretnymi dropami.

Rowery full, które radzą sobie z najcięższymi trasami, dostarczając przy tym mnóstwo radości to inteligentne, ale proste konstrukcje. Gdzie najlepiej sprawdzić te zapewnienia? Wszędzie! Ten sezon jest Twój! Super enduro 2019, super enduro 2020, super enduro 2021