Rozmiar ramy damskiej

Rozmiar ramy damskiej

Rower damski, a rozmiar ramy damskiej. Poradnik

 

Rozmiar ramy damskiej

Kobiety posiadają inne proporcje budowy ciała on mężczyzn, nawet biorąc pod uwagę ten sam wzrost. Dłuższe nogi i krótszy tułów to punkty charakterystyczne różniące budowę ciała kobiet i mężczyzn. Tutaj rower damski należy dopasować w taki sposób, aby górna rura była krótsza niż w rowerze męskim. Drogie Panie, tak naprawdę szukajcie rowerów z damską geometrią. Co prawda tylko część producentów ma damską geo, ale tutaj nie logo a wygoda ma znaczenie. Choć na szczęście da się połączyć fajne logo z właściwą damską geometrią

Christina Chappetta in Squamish, British Columbia

Geometria damski rower górski

Takie rowery tworzona są z myślą o kobietach jeżdżących w terenie górskim. U nielicznych producentów, ale jednak – ramy dla kobiet udoskonalane są przy współpracy z zawodniczkami, aby osiągnąć to, co dla Pań niezwykle ważne. Komfort całodziennej jazdy, współgrający z odpowiednią pozycją ramion i perfekcyjnym ułożeniem bioder. Optymalny nacisk na korbę, swoboda manewrowania w zakrętach i lekkość hamowania. To właśnie doświadczenie kobiet, zawodniczek, a także żmudna praca konstruktorów powoduje, że powstają rowery FOR WOMEN.

Christina Chappetta in Squamish, British Columbia

Dobry damski rower mtb powinien z łatwością prowadzić sobie nawet w trudnym terenie. Powinien być stabilny w zakrętach, pozwalając na wiele, nawet początkującym riderkom. Chodzi o to, aby dawał ogromną radość z jazdy. Ważny jest też design. Turkusowy rower, podkreśla kobiecy charakter, a czarny daje do zrozumienia kto żądzi na szlaku, zwłaszcza facetom. Mając dobry rower mtb damski Pokonując podjazdy będziesz czuła się tak ja na rowerze XC do maratonu, ale podczas jazdy w dół, zachowa się podobnie jak rower zjazdowy. Zawieszenie bezpiecznie wybierze przeszkody, a doskonała pozycja ciała, zapewni płyną i szybką jazdę, jakiej musisz spróbować.

Najwygodniejszy typ roweru mtb damski to rower trail, stworzony do długich szlakowych wycieczek, ale również bez problemu radzący sobie w trudnym terenie i motywujący do ostrzejszych zjazdów.

 

Zdjęcia, dzięki uprzejmości Shimano Poland