Rowery full suspension

Rowery full suspension

Full suspension – yeah!

E-bikes przyćmiły na chwile, zwykłe dobre rowery full suspension, na których trzeba popedałować, żeby wdrapać się na szczyt.

Ale mamy dla Was dobre wieści – rower full suspension bez prądu dalej w modzie! Mało tego nadeszła moda na oldschoolowe rowey mtb z ciękimi rurami!

 

enduro bike zumbi 2

JESTEM LEGENDĄ CZY RODZĘ SIĘ NA NOWO?

Chociaż większość dzisiejszych full suspension ma rury hydroformowane, czasami chorego wymiaru, są firmy robiące endurówki z bardziej oldschoolowym wyglądem oparty na prostym i idealnie okrągłym aluminium 7020 lub tytanie. To nie wszystko, co przenosi nasze myśli z powrotem do chłodnych lat 90-tych, kiedy byliśmy jeszcze młodzi i przystojni 🙂 Ten drugi czynnik odróżniający oldchoolowe rowery od innych tego typu rowerów to elementy ramy wykonywane metodą CNC. W przypadku surowego aluminiowego wykończenia ramy (RAW) brakuje tylko anodyzowanych komponentów i opon z bladymi ścianami bocznymi, aby uzyskać odpowiedni wygląd retro, choć i takie stylówy widzi się na szlakach. Indywidualne interpretacje systemów zawieszenia, wśród europejskich manufaktur, pokazuje już swoją siłę w wielu szalonych wyścigach, takich jak słynny Mega Avalanche, ale teraz dodatkowo jest po prostu popularne mieć taką maszynę.

enduro bike zumbi 1

Muszę przyznać, że dziś jesteśmy dość sentymentalni i pomyśleliśmy, że pewnego dnia powiemy to: budowanie całej linii rowerów full suspension w tym zdominowanym przez korporacje czasie wygląda jak ogromne szaleństwo. Na szczęście sprzęty i idea bronią się same i zawsze uda się znaleźć również tanie rowery full suspension.

enduro bike 27.5 zumbi 1

Podsumowując, szkoda, że ​​te rowery nie są łatwo dostępne. Mniejsze floty testowe, ograniczone możliwości produkcyjne, zwłaszcza brytyjskich manufaktur, wymagają zaangażowania w chęć posiadania takiego sprzętu. Ale mówiąc krótko – warto mieć to czego nie mają inni.

JAZDA – ROWERY FULL

Jestem zwolennikiem rowerów full wyważonych pod względem środka ciężkości. Zbyt duże skrócenie wahacza powoduje, że rower full suspension staje się mniej stabilny przy większych prędkościach i przy pokonywaniu przeszkód typu rock garden lub schodkowatych uskoków. Dlatego zawsze stawiam na stabilność, wyważenie i izolację wpływu sił hamowania od pracy zawieszenia. Dzięki temu ten sprzęt jedzie dokładnie tam gdzie chcemy i nie ma tendencji do myszkowania. Przemyślane geomterie sprawiają, że koła kleją się do podłoża dając bezbłędną pewność prowadzenia a co za tym idzie jeszcze więcej radości z jazdy w dół. Za to kocham oldschoolowe fulle.

enduro mountain bike 1

DLA KOGO OLDSCHOOLOWY ROWER FULL SUSPENSION?

Jeśli tęsknisz za kolorową epoką CNC z czasów nastoletnich lub szukasz roweru do zadań ostatecznych lub jednego i drugiego segment oldschool to może to być dla Ciebie wybór. Co daje rower wzorowany na modę Oldschool? To poczucie dumy, ponieważ rama, na której jeździsz w tej chwili, została zbudowana przez żywego człowieka … to jest dość rzadkie w dzisiejszych czasach, nie sądzisz?

enduro mountain bike 3

przekład z magazynu bike 1/2 2018 FULL SUSPENSION