Jak ustawić siodełko w rowerze

Jak ustawić siodełko w rowerze

Kiedy poznać, że coś jest nie tak – ból pośladków i nóg – jak ustawić siodełko w rowerze?

 

Kiedy poznać, że coś jest nie tak – utrata środka ciężkości, jak ustawić siodełko?

Jeśli odczuwasz, że Twój środek ciężkości znajduje się za daleko, na tyle roweru, a gdy podjeżdżasz przednie koło gubi przyczepność wiedz, że problem dotyczy być może sztycy, ale najczęściej siodełka i od tego zaczniemy.

 

Jak prawidłowo ustawić siodełko w rowerze – rozwiązanie bez konieczności wymiany siodełka na nowe

Najprostsza, darmowa metoda ułożenia środka ciężkości w rowerze to dobór i ustawienie odległości siodła, a także mostka i kierownicy. Po prostu przesuń siodełko do przodu w jego maksymalnym zakresie. Siodełka stworzone są tak, aby regulować odległość od kierownicy i móc prawidłowo ustawić siodełko w rowerze.

 

Kiedy poznać, że coś jest nie tak – ból pośladków i nóg – jak ustawić siodełko w rowerze?

Podczas jazdy odczuwasz ból i drętwienie mięśni ud, pleców, pośladków, a także ucisk w kościach pośladkowych. Masz wrażenie, że Twoje pedałowanie nie jest tak efektywne jak byś chciał

Rozwiązanie bez konieczności wymiany siodełka na nowe

Prosta metoda aby dobrać pasującą długość opiera się na ustawieniu siodełka na właściwej wysokości. Jak to sprawdzić? Siedzą na rowerze wyprostuj nogę tak, abyś dotykał piętą pedał roweru w dowolnym położeniu korby. Dla sprawdzenia pomiarów przejedź się chwilę na rowerze i sprawdź nie bujasz się za bardzo, czy trzymasz odpowiedni balans. To najlepszy rzeczywisty test i odpowiedź na pytanie jak ustawić siodełko.

 

Konieczna wymiana siodełka

Nie wydasz dużo pieniędzy, a zyskasz wygodę jeśli dopasujesz do siebie siodełko rowerowe. Katalogowy rower jest dla masowego użytkownika i nie przewiduje w 100% Twoich proporcji, czy upodobań kolarskich. Co prawda pewnie wiesz jak ustawić wysokość siodełka w rowerze, ale to nie o wysokość chodzi, a jakość i wyprofilowanie siodełka.

Co zyskasz jeśli wybierzesz odpowiednie siodełko rowerowe

Właściwy wybór siodła pozwoli uniknąć bólu pośladków, kręgosłupa i mięśni nóg, bólu i jednocześnie umożliwi pedałowanie z większą wydajnością.

 

SHIMANO ultegra 2017 11-04-2017

Darmowy bike fitting z poradą, testem i odpowiedzią na pytanie jak ustawić siodełko w rowerze szosowym?

60% rowerzystów jeździ na źle dopasowanym siodle. W oparciu o kilka parametrów bikefiting-owych, takich jak styl jazdy, elastyczność i pozycja jazdy, a także rozdział na częstotliwość skurczy mięśni, możesz samodzielnie pójść dalej i wykonać własny siodełkowy bike fitting. Musisz samodzielnie wyszukać odpowiednie siodło, lub skorzystać z porad dowolnego bike fitting-owego Concierge. On ustali który model siodełka jest zbliżony do Twojej budowy ciała, stylu jazdy i potrzeb. Część producentów oferuje promocję, dzięki którym będziesz mógł przetestować siodełko i odesłać jeśli Ci się nie spodoba. To najlepsza opcja aby mieć bikefitting za darmo i bez wychodzenia z domu… przynajmniej do sklepu

 

Kategoryzacja siodełka rowerowe szosowe:

 

 

 

Kategoryzacja siodełka rowerowe mtb: