Jak ustawić kierownicę w rowerze

Jak ustawić kierownicę w rowerze

Ustawienie kierownicy w rowerze, jaka długość kierownicy, odległość, wysokość i wznios?

 

Ustawienie kierownicy w rowerze – odległość

Przyszedł czas na kierownicę. Komfort jest dla Ciebie najważniejszy? Kierownica nie powinna być za daleko. Jeśli stawiasz na sportowe dokonania, odległością wymusisz pozycję pleców. Jeśli miłością jest turystyka i zjazd, unikaj długich rowerów i dokładnie odwrotnie, jeśli to podjazd i długie dystanse na szosie są Twoim konikiem.

 

 

SHIMANO ultegra 2017 11-04-2017

 

Jak ustawić kierownicę w rowerze – wysokość

W rowerach dedykowanych do wygodnej jazdy ważne jest ustawienie siodełka i kierownicy w rowerze górskim. Siodełko i kierownica powinny znajdować się na tym samym poziomie, lub kierownica trochę wyżej. To samo jest jeśli chodzi o ustawienie kierownicy w rowerze trekkingowym.

W sportowej tendencji jest odwrotnie, ustawienie kierownicy szosowej często znajduje się niżej niż siodełko, dotyczy to również rowerów XC, ale dla zachowania balansu i odpowiedniej siły pedałowania, unikaj przesady.

 

 

Ustawienie wysokości kierownicy w rowerze – krok dalej

Regulacja kierownicy w rowerze to kombinacja z ilością podkładek pod kierownicę, ułożeniem kierownicy, ustawieniem mostka w rowerze, długością i wzniosem kierownicy (prosta, gięta mniej lub więcej). Opcji, aby dobrze ustawić wysokość kierownicy w rowerze jest dużo, nie musisz wszystkich próbować od razu. Skorzystaj z porad dowolnego bike fitting-owego Concierge, pomoże znaleźć Ci najbardziej zbliżoną kierownicę, a samym finałem może być już Twoje własne zdanie po przetestowaniu i ewentualna po testowa wymiana. W Internecie znajdziesz opcje testuj i zwróć.

 

 

Regulacja kierownicy rower

Wniosek jak zawsze jest ten sam, unikaj sklepów stacjonarnych, gdzie asortyment jest zawężony i wybierasz tylko z tego co jest, bo akurat jest, bo sprzedawca chce to sprzedać. Rozmawiaj z tymi sprzedawcami, którzy znają się na bike fitting. Kupuj z możliwością testowania i zwrotu

 

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Shimano Poland i Zumbi Cycles