Gdzie na mtb

Gdzie na mtb

Trasy mtb inaczej –

rozpoczęły się wakacje i z tej okazji chcemy zarazić Was innym myśleniem o enduro.

Trasy mtb do jazdy enduro to nie tylko popularne bike parki, ale przede wszystkim przyjemność odkrywania dzikich ścieżek w polskich górach, budowanych przez lokalsów. Wakacyjne enduro to także kilkudniowe wypady z plecakiem bo beskidzkich schroniskach. Dzisiaj polecamy Wam dwa rejony. Jeden w Małopolsce, drugi na Śląsku. Opisane propozycje namierzycie w aplikacji Trail Forks, którą Wam gorąco polecamy. Sprawdza się na całym świecie.

Już od wielu lat ścieżki rowerowe prężnie się rozwijają, wraz ze wzrostem zainteresowania turystyką rowerową, zwłaszcza tą górską. Nie ma w tym nic dziwnego, bo po czasach zachłyśnięcia rowerowymi wypadami zagranicznymi w końcu przyszedł czas na poznanie tego przysłowiowego „…swego nie znacie”. Oczywiście najszybciej rozwijają się ścieżki Enduro Trails Bielsko Biała, Babia Góra, czy Srebrna góra. Warto jednak zwrócić uwagę na te mniej znane, bardziej dzikie, a czasem również wpisujące się w ideę Enduro z Plecakiem i spaniem w schronisku.  

Trasy mtb Beskidy

Na pierwszym miejscu lądują nie znane jeszcze szerszej publiczności ścieżki na Krzywoniu i górze Luboń w Rabce Zdrój. Dzięki zaangażowaniu Eskimo Team na czele z Pawłem Reczkiem, Rabka jest dziką alternatywą rowerową. Wyobraź sobie, że pomykasz wąską leśną ścieżką z Luboń Wielki i nie spotykasz totalnie nikogo, a lokalsi trasy dopracowali na piątkę z plusem, no w końcu robili to dla siebie. Informacje o ścieżkach znajdziecie w aplikacji Trail Forks, lub po prostu napiszcie do nas – chętnie wyskoczymy z Wami na rower.

Bogate zasoby wód mineralnych, korzystny mikroklimat oraz walory turystyczno-krajoznawcze to największe atuty jednego z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce, Rabki-Zdrój. Z tego względu notują od kilku lat bardzo prężny wzrost liczby odwiedzających kolarzy w modelu tata na rower, a i mama ma co robić z dzieciakami.Położona w połowie drogi pomiędzy Krakowem a Zakopanem, Rabka jest również świetnym miejscem wypadowym dla tych wszystkich, którzy cenią sobie możliwości aktywnego wypoczynku rowerowego, co dostrzegł Urząd Miasta w Rabce Zdrój i wraz z Eskimo Team rozpoczął prace nad stworzeniem rodzinnych w pełni utrzymanych tras mtb i rowerowych na Krzywoniu.

W Rabce – Zdrój swój początek ma kilka ciekawych tras mtb enduro z plecakiem –  Z Rabki szybko dostaniemy się do Gorczańskiego Parku Narodowego. Najciekawsze ścieżki rowerowe dla fanów kilkudniowych wypadów enduro prowadzą w kilku wariantach do bacówki na Maciejowej na Stare Wierchy, Turbacz i dalej w stronę miejscowości Harklowa, gdzie polecamy nocleg w japońskim pensjonacie Akiko.

Trasy mtb Beskid Śląski

Na drugim miejscu klasyfikujemy Beskid Śląski i trasy mtb wychodzące z miejscowości Wisła, a w szczególności Bike Park Wisła Stożek i te część szlaku beskidzkiego. Enduro z plecakiem to nie tylko jazda na rowerze, ale również możliwość zwiedzania i ciekawego spędzania wolnego czasu. Miasto Wisła swój prężny rozwój zawdzięcza nie tylko zainteresowaniu górami, ale także, a może przede wszystkim postaci Adama Małysza, naszego wielokrotnego mistrza w skokach narciarskich. Ta popularność nie zakończyła się wraz z końcem jego kariery, ponieważ po jej zakończeniu powstała w Wiśle skocznia narciarska – nosząca jego imię – na której corocznie odbywają się zawody letniego i zimowego Pucharu Świata. Natomiast Wisła oferuje miłośnikom mtb wiele atrakcji, które wpływają na jakość ich pobytu poza rowerem i sprawiają, że zauroczeni pobytem, chętnie tu wracają.